2023. máj. 17.
Energetikai fejlesztésPályázatProjekt

Széchenyi Terv Plusz Logó

A kedvezményezett neve: Villány Város Önkormányzata

A fejlesztés tárgya: A Villányi Szociális és Gyermekjóléti Szolgálat épületének energetikai korszerűsítése

A projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BA1-2022-00018

A szerződött támogatás összege: 63.961.412,-Ft

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2025.06.30.

A projekt helyszíne a Villány, Deák Ferenc utca 22. szám alatt található Villányi Szociális és Gyermekjóléti Szolgálat épülete.

A projekt célja a Villány Város Önkormányzata által működtett épület energetikai korszerűsítésére irányul.

Az ingatlan jelenlegi állapota rendkívül rossz, energetikai szempontból korszerűtlen, ezáltal üzemeltetési költsége jelentős anyagi terhet ró az Önkormányzatra. A meglévő épület szerkezetileg jó állapotban van, viszont energetikailag korszerűsítésre szorul. A projekt megvalósítása azért feltétlenül szükséges, mivel a működési költségek (villamosenergia, gáz) nagyon magasak, így az épület fenntartása nehézségekbe ütközik.

A projekt során az alábbi tevékenységek valósulnak meg:

• az épület homlokzat- és födém hőszigetelése,
  • aljzat hőszigetelése,
  • külső nyílászáróinak cseréje,
  • az elavult kül- és beltéri világítás cseréje,
  • a villamoshálózat korszerűsítése,
  • új fűtési rendszer és hőtermelő (hőszivattyú) berendezés telepítése,
  • napelemes rendszer létesítése.