Helyi kitüntetések és elismerő címek

2023

Villány Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Villány Város Díszpolgára címet adományoz Tegzes Emil részére a településen hosszú időn át végzett kiemelkedő közéleti tevékenysége, fáradhatatlan közösségépítő munkája elismeréseként.

Villány Város Önkormányzatának Képviselő-testülete közszolgálati díjat adományoz Burgetné Peltz Szilvia részére a Villányi Védőnői Szolgálatnál több, mint 25 éves kiemelkedő munkájáért.

Villány Város Önkormányzatának Képviselő-testülete közéleti díjat adományoz:

• a Villányi Német Nemzetiségi Kulturális Egyesület Ifjúsági Fúvószenekara részére a német nemzetiségi hagyományok ápolásáért, a városi rendezvényeken való fellépéseikért.
  • Kottlár Gáborné, Kvassay Istvánné és Troszt Erzsébet részére a villányi helytörténeti gyűjtemény létrehozásában nyújtott áldozatos tevékenységükért, valamint közösségi rendezvények szervezéséért.

2022

• Villány Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Villány Város Díszpolgára címet adományoz Tiffán Ede borász részére a villányi borvidékért és a borturizmus területén nyújtott tett áldozatos, példamutató kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként.
  • Villány Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Posztumusz Villány Város Díszpolgára címet adományoz dr. Kocsmár Simonné részére a településen végzett fáradhatatlan közösségépítő munkája, valamint példaértékű karitatív és szervező tevékenysége elismeréseként, valamint
  • Maurer György részére közéleti tevékenységéért, a testvértelepülési kapcsolatok, valamint a Villányi Borrend kialakulásban végzett kiemelkedő munkájáért, a magyar borkultúra érdekében tett kiemelkedő tevékenységéért.

Villány Város Önkormányzatának Képviselő-testülete közszolgálati díjat adományoz:

• Neizer Zoltán részére a Villányi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola működésében és a diák sportéletért végzett 42 éves kiemelkedő munkájáért,
  • Michelisz József részére a Villányi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola működésében és a német nemzetiségi oktatásban eltöltött 44 éves kiemelkedő munkájáért,
  • Szücs János részére a Villányi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola működésében és vezetésében végzett 34 éves kiemelkedő munkájáért.

Villány Város Önkormányzatának Képviselő-testülete közéleti díjat adományoz:

• Erdős László részére a villányi térség természeti értékeiért és a természetvédelmi tudományos életben végzett munkájáért,
  • a Villányi Német Nemzetiségi Kulturális Egyesület Ifjúsági Tánccsoportja részére a német nemzetiségi hagyományok ápolásáért.

• Wolf Illner – német katonai attasé – közéleti díj
  • Zsanet Illner – felesége – közéleti díj