2021. nov. 25.
KörnyezetvédelemTájékoztató

Tájékoztató a „Tisztítsuk meg az Országot!” projekt előrehaladásával kapcsolatban:

Villány Város Önkormányzata megkezdte a hulladék eltakarítási munkákat az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával, az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. lebonyolításával megvalósuló „Tisztítsuk meg az országot!” projekt keretein belül, a pályázaton elnyert 3 000 000,- Ft felhasználásával. Az építési törmelék összegyűjtését és elszállítását a KIZO-Tüzép Kft. végzi, melynek lerakása a siklósi Vídia Építőipari és Kereskedelmi Kft. üzemeltetésében lévő hulladéklerakóba történik.

A vegyes hulladékot az Önkormányzat dolgozói gyűjtik össze, melyet zsákokban a BIOKOM Nonprofit Kft. által biztosított konténerekbe helyeznek el, így kerül elszállításra a BIOKOM Nonprofit Kft. által, a Kökényi Regionális Hulladékkezelő Központba, ahol megtörténik az ártalmatlanítás.

Befejezési határidő: 2021. november 30.

#tisztitsukmegazorszagot#tmop#innovaciosestechnologiaiminiszterium